Розділи сайту
Календар
«    Апрель 2015    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Саме популярне
 • Аґрус (Крижовнік)...

     Аґрус – культура сім давно відома. Вона доволі невибаглива і росте на всіх типах земе...

 • Каталог рослин OLNA.com.ua...

  ...

 • Малина...

  Малина – культура давно всім відома . Вважається що вона росте без будь яких проблем де завгодно. ...

 • «Логанбері»...

  Сорт США. Перший сорт з абсолютно гладеньким стеблом , яке сягає  до 6 метрів. Автор Лога...

 • «Таруса»...

   Сорт Росії . Розводиться погано. Його називають «малиновим деревом».  Я...

Тегі

Аґрус (Крижовнік)

 
   Аґрус – культура сім давно відома. Вона доволі невибаглива і росте на всіх типах земель.

   Вирощуємо аґрус .

-         Підшукуємо  сорт.

-         Підготовлюємо  площу і садимо.

-          Доглядаємо.

-         Вирощуємо власні саджанці.

-         Виводи.

 Підшукуємо сорт.  Як і для кожної культури потрібно вдало підібрати сорт саме який Вам потрібно . Сортів доволі багато і по між них достатньо вибрати 4-5 . Не варто мати багато сортів . Вони мало чим відрізняються. А саме є колючі , мало колючі і без шипі. За кольором ягоди як правило це сорти з червоним відтінком ягоди  Також є жовті , зелені і фіолетові  . Є сорти стійкі до хвороб є не стійкі . Проміжного варіанту не буває .

 Почнемо з стійкості до хвороб . Не варто заводити не стійкий сорт. Це зазвичай старі сорти доволі крупноплідні але як «кажуть грош їх ціна» якщо практично більша частина врожаю вражена «мучнистою росою» і ягоди не мають товарного вигляду. На хім. обприскування аґрус майже не реагує чому не знаю . Скажімо на смородині препарат діє на аґрусу ні. Можливо це пов’язане з якимись біологічними факторами , але я не фахівець тому не буду про це говорити. Я просто навів факт з власної практики і тому саме із-за цього не раджу мати такі сорти незважаючи на їх крупно плідність. На мій погляд нехай буде ягода мілкіші і красива ніж велика і не товарного виду. До того ж при хворобливості аґрус втрачає до 80% урожайності.

  Тепер щодо шипів. Як правило колючі сорти мають кращі смакові якості але не всі за сорти без шипів. Сорти без шипів як правило високорослі і мають надзвичайну врожайність . До того ж ці сорти нові і жоден з них уже не хворіє . Як правило ці сорти мають червоний відтінок ягоди. Їх легко рвати тому я віддаю їм перевагу. Якому сорту віддати перевагу Вам ,вирішувати тільки Вам.

  Щодо кольору ягоди то це кому який потрібно . На мій погляд саме красивіше дивляться  ягоди з жовтим відтінком. Вони в принципі і є самі солодкі . Але нажаль урожайність у цих сортів доволі не висока .

Підготовляємо площу і садимо.

 Площу під аґрус беруть будь де , окрім місць де затоплюються водою. Площу готовими так як і для смородини. Можна скопати ,зорати, навесні чи восени , перед самою посадкою чи заздалегідь . Копаємо ями в залежності від сорту низькорослий чи високорослий , розлогий чи штамбового типу. Відстань у насадженнях відрізняється дуже сильно у залежності від сорту. Це може бути у ряду від 0,5 м. до 1,5 м. У міжрядді від 1,3 м. до 2,5 м. Тому варто при покупці довідатися яка сила росту у сорту який купуєте. А ще краще багато не садити для початку , щоб на власному досвіді знати як саме потрібно садити і на якій відстані. Оскільки аґрус дуже сильно реагує на ґрунти а саме на ріст і величину куща. Це єдиний показник який залежить від землі на якій він росте . Тому важко сказати і щось комусь радити з схеми посадки . Ця схема посадки може відрізнятися у 2 рази одного і того ж сорту у залежності від ґрунтів. Орієнтовно можна сказати чим багатший ґрунт  тим більші і вищі будуть кущі.

 Доглядаємо.

   Догляд не відрізняється від смородини. Прополка , своєчасне прорідження починаючи з 5 року плодоношення (дивиться  у розділі смородина ) Потребує набагато меншого догляду

від смородини. Може прекрасно плодоносити без поливів. Якщо полив то помірний. От і вся різниця від смородини.

Вирощуємо власні саджанці.

  Щодо вирощування саджанців то аґрус доволі вибагливий у зрівнянні зі смородиною. Якщо смородину може виростити кожен бажаючий то для вирощування аґрусу потрібно практика і не разова. Ми розглянемо деякі методи саме більше доступні .

  Перший доступний для початківців . Це прикопування пагонів біля куща . Знаходимо високий однолітній пагін у кущеві і перегинаємо так щоб середина пагона була у землі. Можна взяти скільки завгодно таких пагонів , хоча їх не буває більше 6-8 і то на молодих кущах. Прикопку краще робити з осені , але можна і весною. За сезон при сприятливих погодних умовах або поливах отримаємо доволі красиві саджанці. При несприятливих умовах такий саджанець буде за два сезони.  Можливий варіант коли дуже потрібно саджанці тоді прикопуємо і двохлітні  стебла . Що правда осінню їх потрібно посадити у розсадник і впродовж наступного сезону дорости. Цей спосіб доволі праце ємкий і його майже не використовують.  Спосіб доволі простий але великої кількості саджанців не отримати до того ж це сильно впливає на врожайність у наступні роки. Якщо це робити кожного року то кущ швидко старіє і маж дуже слабу врожайність. Також цей метод дуже неефективний для низькорослих сортів а особливо штамбового типу. Пригнути товстий короткий пагін майже не можливо ( він ламається).

  Другий метод – укорінення живців. Цей метод не впливає на плодоношення куща але при живцюванні потрібно 2 -3 роки щоб отримати красивий саджанець. Звісно із-за цього і ціні на саджанець  аґрусу  вища від смородини. Описувати не будемо його так як він нічим не відрізняється від смородини. Тому дивимося у розділі смородина. Є дине що якщо у смородини поливи чим більші тим краще то аґрус не любить  перезволоження. Норму тяжко описати словами. Земля повинна бути сильно волога але не повинно бути грязі . Також власне потрібно наголосити що  при оптимальних  умовах вирощування вихід саджанців з різок становить десь 60%., якщо у смородини цей вихід 95%.

Виводи.

 1. Правильно підібрати сорт під Власні потреби і можливості.
 2. Угадати інтервал посадки враховуючи землю.
 3. Своєчасно проріджувати з 5 річного віку.
 4. Любити цю рослину.
Тегі:
Переглядів: 6288
Комментарии